Přeskočit navigaci.

Novinky

24. 2. 2011

LETNÍ TÁBORY 2024

Letní tábory 2024 jsou otevřeny pro přihlašování.

Letní dětské tábory 2024:

- Záchranná mise 1

- Léto bez hranic 1

- Léto bez hranic 2

- Léto bez hranic 3

- Léto bez hranic 4

- První tábory 1-8

- Sportovní tábory 1-3

- Týdenní tábory 1-8

Tábory pro rodiče s dětmi 2024:

 • Tábor pro rodiče s dětmi Trnávka 1-7
 • Tábor pro rodiče s dětmi Hotel Relax 1-7
 • Tábor pro rodiče s dětmi Zámecký hotel Panství 1-5
 • Tábor pro rodiče s dětmi Parkhotel Mozolov 1-3
 • Tábor pro rodiče s dětmi Relax hotel Bára 1-4
 • Tábor pro rodiče s dětmi Orlík 1
 • Tábor pro rodiče s dětmi Hotel Semerink 1-2
 • Tábor pro rodiče s dětmi Hotel Bečva 1-2

Více informací o letních táborech 2024 najdete zde.

Více informací >>


SEZONA 2022 - REKORDNÍCH 3700 DĚTÍ

Více informací >>


V roce 2024 doporučujeme tyto oblíbené tábory pro rodiče s dětmi:

 • Tábor pro rodiče s dětmi 1 - 28.7.-3.8.2013
 • Tábor pro rodiče s dětmi 2 - 4.8.-10.8.2013
 • Tábor pro rodiče s dětmi 3 - 11.8.-17.8.2013
 • Tábor pro rodiče s dětmi 4 - 18.8.-24.8.2013
 • Táborová dovolená rodičů s dětmi - 4.8.-10.8.2013

Více se o táborech pro rodiče s dětmi dozvíte zde.

Více informací >>


Tábor pro rodiče a dětmi 3 je obsazen. Ostaní tábory se také plní, s přihláškami neváhejte. Více o táborech najdete zde.

Více informací >>


14denní tábor s Addams family - Wednesday: 3 turnusy

Více informací >>


DĚTI BEZ HRANIC vyhlašují soutěž o nejzajímavější táborový zážitek! Napište nám vaši nejsilnější vzpomínku z letního tábora na adresu pvalterova@detibezhranic.cz, my vybereme tu nejlepší a jejího autora odměníme. Průběh soutěže sledujte na našich stránkách www.detibezhranic.cz v sekci Novinky. Těšíme se na vaše příspěvky a hlavně na setkání s vámi na našich dalších táborech.

Více informací >>


Táborová sezona DBH v roce 2010 úspěšně skončila, našich táborů (zimních i letních) se účastnilo přes 580 dětí! DBH se tak staly největším nekomerčním pořadatelem dětských táborů pro veřejnost (všechny děti a mládež bez nutnosti registrace).

Více informací >>


Školení všech našich výchovných pracovníků v oblasti bezpečnosti při jakékoli činnosti s dětmi je jednou z priorit DĚTÍ BEZ HRANIC. Vedoucí si prohlubují znalosti a vyměňují zkušenosti z oblastí odpovědnosti, bezpečnosti a zdravovědy. Letošní školení vedoucích nás čeká v termínu 5-6/6, 12-13/6 a 26/6. Školiteli jsou naši nejzkušenější vedoucí a absolventi ministerstvem školství akreditovaných kurzů pro hlavní vedoucí: Mgr. Josef Valter, Martin Škoda, Mgr. Martin Půlpán a Stanislav Vlk (lektor první pomoci) a Radek Vlk (lektor první pomoci).

Více informací >>


O letošní letní tábory DĚTI BEZ HRANIC je obrovský zájem, aktuálně je většina již skoro obsazena. V tabulce táborů, je-li uvedeno DOČASNĚ OBSAZENO, znamená to, že ČEKÁME NA DOBĚHNUTÍ PÍSEMNÝCH PŘIHLÁŠEK A PLATEB ONLINE PŘIHLÁŠENÝCH DĚTÍ, NÁSLEDNĚ PODLE KAPACITY ZJISTÍME, ZDA JSOU JEŠTĚ VOLNÁ MÍSTA NEBO OBSAZENO. MÁTE-LI O DANÝ TÁBOR ZÁJEM, POŠLETE NÁM EMAIL NA info@detibezhranic.cz (online poptávka je taktéž dočasně pozastavena), budeme Vás evidovat jako zájemce a náhradníky, kdyby se místo uvolnilo. Sledujte průběžně náš web www.detibezhranic.cz, jakmile se místa uvolní pustíme opět možnost online objednávek.

Více informací >>


Otevřeli jsme letní tábor ZÁCHRANNÁ MISE 2! Pro obrovský zájem o náš záchranářský letní dětský tábor Záchranná mise, který se tradičně koná v době prvního turnusu a který je letos již od půlky března obsazen, jsme rozhodli o otevření dalšího dětského tábora se záchranářskou tématikou v době druhého turnusu letošního léta. Tábor se uskuteční v RS Míreč, spolu s naším letním táborem LbH 2 a bude mít stejné vedení a vedoucí a stejnou dobu konání. Fakticky tak jde jen o dobrovolně volitelné rozšíření programu na druhém turnusu. Záchranářský program bude stejný jako na ZM 1 a bude zahrnovat zejména: stálou přítomnost 3 záchranářů na táboře, exhibice složek IZS (policie, hasiči, záchranka), výuku první pomoci a nácvik na figurínách, návštěvu stanoviště IZS v Příbrami a lanové aktivity s profesionály (vysoká a nízká lana)! Zájemci o tábor Záchranná mise 2 se dozví více zde

Pokud jste se již přihlásili na LbH 2 a rádi byste změnili program na ZM 2, stačí nám poslat email na info@detibezhranic.cz a doplatit 550,– Kč na náš účet.

Více informací >>


Tábor Záchranná mise 2010 je už naplněn. ZKuste další naše turnusy! Děkujeme všem rodičům a dětem za rekordní zájem (mít plno začátkem března je megarekord!) o tento tábor. Na příští rok se zamyslíme nad větší kapacitou a druhým turnusem tohoto záchranářského tábora. Vašeho zájmu si velmi vážíme, je odměnou za naši činnost. Děkujeme. pepa

Více informací >>


O letošní letní dětské tábory 2010 je nebývalý zájem. Dětský tábor Záchranná mise je obsazen z více než 70 %. Neváhejte s přihlašováním. Naše letní dětské tábory 2010 najdete zde: http://www.detibezhranic.cz/…i-tabory.php

Více informací >>


Novinkou na našem webu jsou HRY online (záložka v levém menu). Jsou to jednoduché, ale prima krátké hry pro zábavu. http://www.detibezhranic.cz/hry-online.php Vyzkoušej, boduj, pochlub se!

Více informací >>


Zimní tábor 1 je již plně obsazen! Jsme rádi, že o naše zimní dětské tábory je mimořádný zájem i přesto, že jsme letos uspořádali i druhý turnus a zvýšili kapacitu táborů na 45 dětí. Zimní tábor 2 má ještě několik volných míst.

Více informací >>


Na rok 2010 jsme připravili 5 našich tradičních letních dětských táborů pro všechny děti od 6 do 17 let s nabitým programem, dobrodružnými celotáborovkami a spoustou prima letní zábavy:

 • Záchranná mise – záchranářský tábor
 • Super Léto bez hranic 1 – klasický tábor
 • Léto bez hranic 2 – klasický tábor
 • Léto bez hranic 3 – klasický tábor
 • Léto bez hranic 4 – klasický tábor

Na letní tábory se již můžete začít přihlašovat. Použijte prosím naši přihlášku a zašlete nám ji.

Více se o jednotlivých táborech dozvíte v záložce Letní tábory

Josef Valter předseda sdružení

Více informací >>


16. 10. 2009

PIZZA PARTY BEZ HRANIC

Konečně akce pro děti i rodiče! V sobotu 7. 11. 2009 pořádáme první PIZZA PARTY BEZ HRANIC v pizzerii v centru Prahy. Děti si pod dohledem profesionálního kuchaře připraví vlastní pizzu a rodiče se zatím v kldiu budou bavit mezi sebou a s našimi vedoucími. a přijde i kouzelník ;-)

více zde

http://www.detibezhranic.cz/…z-hranic.php

Více informací >>


Tradiční záchranářská víkendovka 17. až 18. října 2009 ze série záchranářských víkendů zaměřených na praktické záchranářské dovednosti. Děti budou ubytovány ve vytápěném objektu Rekreačního střediska Svor v krásné přírodě Lužických hor, pod horou Klíč. Vedle záchranářství budou samozřejmě jako vždy soutěže, hry, výlet do mimořádně krásného okolí (příroda, roubenky), zábavné sportování a jiné tradiční aktivity.

více o akcie zde: http://www.detibezhranic.cz/…ove-akce.php

Více informací >>


NAŠICH LETNÍCH TÁBORŮ SE V LETOŠNÍM ROCE ÚČASTNILO REKORDNÍ MNOŽSTVÍ DĚTÍ (VÍCE NEŽ 330). VŠEM RODIČŮ DĚKUJEME ZA DŮVĚRU, DĚTEM ZA JEJICH HRAVOST A VEDOUCÍM ZA JEJICH PÉČI A NADŠENÍ.

TĚŠÍME SE NA PŘÍŠTÍ ROK, KDY OPĚTOVNĚ PLÁNUJEME ROZŠÍŘENÍ NAŠICH ČINNOSTÍ (více zimních i letních táborů, zájmové kroužky přes celý rok, víkendovky)

vedení sdružení

Více informací >>


Neváhejte s přihlášením na letní tábory.

Více informací >>


První turnus (30.6.-10.7) tábora SUPER LÉTO 1 je ještě volný! Záchranná mise a Léto bez hranic 1 jsou úplně plné. Neváhetje se Super létem, bude super!

Více informací >>


14. 1. 2009

LETNÍ TÁBORY 2009

Na rok 2009 jsme připravili 5 skvělých letních táborů pro všechny děti od 6 do 17 let s nabitým programem, dobrodružnými celotáborovkami a spoustou prima letní zábavy:

 • Záchranná mise – záchranářský tábor
 • Léto bez hranic 1 – klasický tábor
 • Léto bez hranic 2 – klasický tábor
 • Léto bez hranic 3 – klasický tábor
 • Léto bez hranic 4 – klasický tábor (novinka)

Na letní tábory se již můžete začít přihlašovat. Použijte prosím naši přihlášku a zašlete nám ji.

Více se o jednotlivých táborech dozvíte v záložce Letní tábory

Více informací >>


Pojeďte s námi lyžovat lyžovat a snowboardovat na náš první ročník zimního lyžařského tábora našeho sdružení. Tábor se koná pod vedením Martina Kohlíčka (hlavas letního tábora Léto bez hranic 2) v termínu 22.2. – 28.2.2009 (jarni prazdniny Prahy 1–5). Zbývá několik posledních volných míst! Pro účast na táboře je nutná přihláška.

Více informací >>


14. 11. 2008

Nový web!

DĚTI BEZ HRANIC dostali pod stromeček nové internetové stránky! Jsou veselejší, hravější, zkrátka jsou krásné… Najdete zde mimo obvyklých informací také vylepšený vzkazovník, vylepšenou podobu online přihlášky, +++ sekci Novinek (kterou budeme udržovat aktuální), novou záložku zimní tábor, říkají o nás (kde si přečtete co o našem sdružení říkají rodiče účastníků našich akcí a co se o nás říká v novinách, internetu, a tak), nově zde časem najdete také digitální podobu našich táborových kronik!
Věřím, že se vám naše nové stránky líbí a s jejich obsahem budete vždy spokojeni.

Pepa Valter

Více informací >>


Naše sdružení DĚTI BEZ HRANIC se stalo dne 15.4.2008, spolu s 5 dalšími významnými pražskými sdruženími dětí a mládeže, zakladatelem Rady dětí a mládeže hl.m. Prahy.

+++

Náš člen Martin Půlpán je zároveň členem přípravného výboru pražské rady. Zástupci sdružení podepsali při příležitosti založení pražské rady tuto Smlouvu o součinnosti. Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy zastřešuje organizace, které vyplňují v duchu „Úmluvy o právech dítěte“ volný čas dětí. Naším členem se můžou stát oddíly, kluby, domy dětí a mládeže; nezisková občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, prostě všechny organizace pracující s dětmi a pro děti. Rada dětí a mládeže hl. m. Prahy všechny své členy podporuje a pomáhá jim – s komunikací se státními orgány a organizacemi, s prosazováním jejich zájmů, s problémy a jejich řešením, s hromadnou propagací a prezentací jejich činnosti veřejnosti široké i odborné. Členové Rady dětí a mládeže hl. m. Prahy jsou vidět i slyšet více, než kdyby vystupovali jen sami za sebe, protože se mohou opřít o silnou a respektovanou organizaci. Více se o pražské radě dozvíte na jejích internetových stránkách zde: www.prazskarada.cz.

Více informací >>


Během jara 2007 se sdružení Děti bez hranic podařilo získat k pronájmu krásný pozemek v Praze 8 – Libni.

+++

Pozemek o rozloze 310m2 leží na břehu Vltavy v zelené zahrádkářské kolonii a co víc, sousedí přímo s lanovým centrem, které si někteří z vás pamatují z letošní jarní akce Spiderman.

Protože zahrada od povodní v roce 2002 ležela ladem bez jakékoliv péče a úklidu, prostě v takovém stavu, v jakém ji voda zanechala, byl na ni zpočátku smutný pohled. Při povodních zde spadla chatka a veškerý stavební materiál i osobní věci jejích obyvatel zůstaly ležet na jedné obrovské hromadě slepené bahnem. Díky tomu se opuštěný pozemek stal pro ostatní zahrádkáře vítaným místem pro skládku nepotřebného harampádí, které tam celá léta přibývalo a hromadilo se.

To nás však neodradilo a řekli jsme si, že společnými silami vytvoříme ze „skládky“ opět krásnou zahradu pro činnost sdružení Děti bez hranic. V neděli brzy ráno 26.8.2007 se nás na pozemku sešlo 10 vedoucích a s vervou jsme se pustili do náročné práce. Holky se chopily rýčů a lopat a přes síto prosívaly hlínu plnou bot, autosedaček, střepů, ponožek, lahví, železa, igelitů, dek a dalších neuvěřitelných věcí, abychom ji čistou mohli znovu použít na pokrytí již vyčištěné plochy pozemku. Kluci stavěli plot, vysekali prales plevele, založili kompost a opravili schůdky k řece. Hodiny a hodiny jsme třídili odpadky (pokud tedy vůbec šlo poznat o jaký materiál se jedná) a balili je do pytlů.

Konečný výsledek kolem 20. hodiny večerní zní: vyčištěná zemina, zarovnaný povrch pozemku, oploceno, skládka odpadu zmizela, 65 140-litrových pytlů naplněných roztříděným odpadem a připravených k odvozu a naprosto vyčerpaných 10 dospělých lidí. :-)

Myslím, že budu mluvit za všechny účastníky nedělní brigády, když řeknu, že jsme si sáhli na dno svých fyzických sil a všem, kteří se úklidu zúčastnili, za to patří velký dík. O to krásnější potom pro nás bude ten pocit, až si na zatravněné zahradě budou hrát děti a před stanem s kytarou budeme opékat buřtíky.

A jaké jsou naše další plány? V pondělí 27.8.2007 bude vyčištěná zemina oseta trávou a během 35. týdne odvezeme pytle s odpadem do sběrného dvora. Pak už budeme jen čekat, až se zahrada zazelená, náročnější práce nás tam již nečekají. Do budoucna plánujeme pořádat v zahradě víkendové akce pro děti spojené s programem v lanovém centru, plavbou na lodičkách, grilováním a spoustou her. Prozatím se bude spát ve stanech, ale jednou bychom si zde rádi postavili jednoduchou chatku jako základnu, která by bylo vhodná i pro přespání. Toalety a umývárna jsou společné pro všechny uživatele zahrádkářské kolonie, časem si možná postavíme vlastní vodovod.

Více informací >>


Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek kamarádi lektoři první pomoci: Obrázek

 

 


 

 

 


Anketa

Web letnídětskétábory.cz

Libí se vám náš web? (6826/25%)
 
Našli jste na webu užitečné informace? (6626/24%)
 
Chcete posílat své děti na kvalitní a bezpečné tábory? (6994/26%)
 
Setkali jste se již s našimi tábory? (6882/25%)
 

Celkem hlasovalo: 27328

Seznam všech anket

Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Novinky

24. 2. 2011

LETNÍ TÁBORY 2024

Letní tábory 2024 jsou otevřeny pro přihlašování.

Letní dětské tábory 2024:

- Záchranná mise 1

- Léto bez hranic 1

- Léto bez hranic 2

- Léto bez hranic 3

- Léto bez hranic 4

- První tábory 1-8

- Sportovní tábory 1-3

- Týdenní tábory 1-8

Tábory pro rodiče s dětmi 2024:

 • Tábor pro rodiče s dětmi Trnávka 1-7
 • Tábor pro rodiče s dětmi Hotel Relax 1-7
 • Tábor pro rodiče s dětmi Zámecký hotel Panství 1-5
 • Tábor pro rodiče s dětmi Parkhotel Mozolov 1-3
 • Tábor pro rodiče s dětmi Relax hotel Bára 1-4
 • Tábor pro rodiče s dětmi Orlík 1
 • Tábor pro rodiče s dětmi Hotel Semerink 1-2
 • Tábor pro rodiče s dětmi Hotel Bečva 1-2

Více informací o letních táborech 2024 najdete zde.

23. 2. 2011

Léto 2024 - JIŽ V PRODEJI

SEZONA 2022 - REKORDNÍCH 3700 DĚTÍ

28. 1. 2013

TÁBORY RODIČŮ S DĚTMI

V roce 2024 doporučujeme tyto oblíbené tábory pro rodiče s dětmi:

 • Tábor pro rodiče s dětmi 1 - 28.7.-3.8.2013
 • Tábor pro rodiče s dětmi 2 - 4.8.-10.8.2013
 • Tábor pro rodiče s dětmi 3 - 11.8.-17.8.2013
 • Tábor pro rodiče s dětmi 4 - 18.8.-24.8.2013
 • Táborová dovolená rodičů s dětmi - 4.8.-10.8.2013

Více se o táborech pro rodiče s dětmi dozvíte zde.

Vypsat všechny novinky

Naši partneři:

Obrázek